Historie Hudební školy YAMAHA v České a Slovenské republice

Hned po změně společenských podmínek v listopadu 1989 začaly do České republiky proudit spolu s dalším zbožím spotřební elektroniky v nebývalé míře i elektronické hudební nástroje. Především keyboard, dříve známý jen malé skupině odborníků se stával stále populárnějším a vzhledem ke své ceně vskutku lidovým hudebním nástrojem. Elektronické hudební nástroje byly oblíbené zvláště mezi mladými lidmi, především pro své široké možnosti hudebního využití.

Je proto pochopitelné, že se Hudební školství YAMAHA, které vstoupilo do České republiky v roce 1994, setkalo s širokou odezvou veřejnosti. Později se výrazně rozšířilo jak spektrum nabídky o další nástroje, tak i věkové kategorie.

V roce 1996 byla zahájena výuka hry na kytary a zobcové flétny a velkému zájmu veřejnosti se těší i programy pro předškolní děti První krůčky k hudbě a Rytmické krůčky. Od roku 2000 nabízí Hudební školy YAMAHA programy Popular Music School - výuku na elektrickou kytaru, basovou kytaru a populární zpěv.

Nejnovějším programem Hudební školy YAMAHA je program Robátka, který od roku 2003 nabízí rozvoj hudebních předpokladů pro děti již od 4 měsíců.

K 30. 6. 2011 jsou programy Hudební školy YAMAHA využívány na 330 pobočkách a navštěvuje je přes 12 000 žáků.